Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tilikum z Gjol – 1924

08/09/2016 - 18/09/2016

Free

Zabytkowy TILIKUM z Gjøl – załoga poszukiwana

 

 

Deck jachtu Tilikum

 

Passage info:

 

Passage Tilikum

 

Przeprowadzenie jachtu zaplanowano na wrzesień 2016. Późno więc trzeba uważać na pogodę. Mapka powyżej przedstawia wariant planowany przy dobrej pogodzie i przewidywalnych prognozach.   Jeśli warunki będą gorsze to mamy trzy inne wersje trasy włączając śródlądowe drogi wodne Holandii i Niemiec.

 

Tilikum tabliczka znamionowa

 

Termin rejsu:

Planujemy przyjechać do Gjøl w Danii w czwartek ósmego września. Cały piątek prawdopodobnie spędzimy na przygotowaniu jachtu do podróży. Kotwice rwiemy w sobotę chyba, że pogoda będzie innego zdania.

 

Tilikum-stern

 

Mamy cztery rożne trasy podróży:

1. Najlepsza – dobra aktualna pogoda i przewidywalne, dobre prognozy  – kierujemy się na Ijmuiden i kontynuujemy rejs wzdłuż holenderskiego wybrzeża

2. Dobra – dobra aktualna pogoda lecz nieprzewidywalne prognozy – żeglujemy na Południe do Helgoland, potem kierujemy się na Cuxhaven. następnie wzdłóż wybrzeża do Ijmuiden i dalej. Pozostawimy rutę statków na Północy i przemkniemy między nią a wybrzeżem. W przypadku niekorzystnych prognoz będziemy mogli znaleźć schronienie nim warunki się pogorszą.

3. Zła – dobra aktualna pogoda ale złe prognozy prognozy. – Pojedziemy w kierunku Cuxhaven, zdemontujemy maszt i skorzystamy z niemieckich kanałów. maszt mozna będzie postawić w Holandii i kontynuować podróż.

4. Bardzo zła  – zła pogoda bez perspektyw na szybka poprawę (silne zachodnie wiatry) – popłyniemy wzdłuż Wschodniego wybrzeża Danii do Kilonii. Tam wpłyniemy w kanał a na jego końcu zdemontujemy maszt i ruszymy niemieckimi i holenderskimi śródlądowymi drogami wodnymi.

Tilikum_of_Gjol

 

Tilikum of Gjol

Tilium to niemiecki kuter gaflowy (lodsskøjte) zbudowany w Eckernförde w Niemczech w 1924r. Ten staruszek jest ciągle na wodzie. Przez ostatnie kilkanaście lat pływał nim duński właściciel z rodziną.

Details

Start:
08/09/2016
End:
18/09/2016
Cost:
Free
Website:
tilikum-z-gjol-1924

Venue

Denmark
Gjøl Havn 7
Aabybro, 9440 Denmark
+ Google Map
Phone:
+48501112155
Website:
www.yachtdelivery.pl

Organizer

SevenSeas Yacht Delivery
Phone:
+48501112155
Website:
www.yachtdelivery.pl