SEVEN SEAS - PROFESJONALNI PASJONACI OD LAT ZWIĄZANYCH Z MORZEM.

yacht delivery logo

Tysiące wypływanych mil morskich

na rozmaitych akwenach świata, na małych jachtach, morskich cruiserach i wielkich żaglowcach dały nam doświadczenie i wiedzę gwarantujące bezpieczny transport jachtu na wskazane miejsce i czas.

 

Logo Serwisu jachtów morskich

Wszyscy z nas mają bogatą praktykę

morską, a część posiada również niezbędne kwalifikacje do prowadzenia szkoleń i egzaminowania na stopnie żeglarskie. Jeśli będziecie chcieli nam towarzyszyć w rejsie z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą

Seven Seas co to za firma

Pochodzimy z wielu krajów i mówimy wieloma różnymi językami.

Mimo dzielących nas różnic i odległości, zawsze umiemy się między sobą porozumieć i sprawnie współpracować. Łączy nas wieloletnia przyjaźń i żeglarska pasja.

40 lat pod żaglami - galeria zdjęć archiwalnych (w przygotowaniu).

The Seven Seas – znaczenie i historia ,,Siedmiu Mórz’’

Zwrot Siedem Mórz jest najczęściej używany jako określenie literackie, stanowi pięknie brzmiącą przenośnię, odnoszącą się do wszystkich mórz i oceanów świata. Samo określenie ma bardzo długą tradycję…

Historia

Siedem Mórz (eng. The Seven Seas) ma swoją historię, której początków można doszukiwać się już w czasach starożytnych.

W wielu kulturach różnych okresów historii ,,Siedem Mórz” stanowiło określenie wód wzdłuż morskich szlaków handlowych, regionalnych akwenów lub egzotycznych i odległych oceanów. Zwrotu tego używano na całym świecie, w Grecji, Persji, Rzymie, krajach arabskich a nawet w Chinach i Japonii.

Pierwsze odnotowane użycie określenia ” Siedem Mórz ” pochodzi z 2300 roku p.n.e. Nazwa została wtedy użyta i zapisana przez Starożytnych Sumerów w hymnie sumeryjskiej kapłanki Enheduanna do Inanna, bogini miłości, płodności i wojny .

W literaturze greckiej ( z której fraza ta przeniknęła do literatury zachodniej ) , Siedem Mórz stanowiło określenie dla Morza Egejskiego, Adriatyku , Morza Śródziemnego, Czarnego, Czerwonego, Morza Kaspijskiego, i Zatoki Persikej, również określanej jako ,,morze”.

W średniowiecznej literaturze europejskiej zwrot ten określał z kolei Morze Północne, Bałtyk, Atlantyk , Morze Śródziemne , Czarne, Czerwone i Morza Arabskie .

Po odkryciu przez Europejczyków Ameryki Północnej, koncepcja siedmiu mórz ponownie się zmieniła. Żeglarze zaczęli używać tego określenia dla Oceanu Arktycznego, Atlantyku, Oceanu Indyjskiego, Pacyfiku, Morza Śródziemnego, Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej .

W dzisiejszych czasach tradycyjne określenie ”Siedem Mórz” ulega jednak zapomnieniu. Niektórzy wciąż się nim posługują i wyznaczają nowoczesny podział siedmiu mórz.

Aktualnie zwrot Siedem Mórz jest najczęściej używany jako poetyckie określenie, stanowi pięknie brzmiącą przenośnię, odnoszącą się do wszystkich mórz i oceanów świata.

Dlaczego siedem?

Cyfra siedem ma duże znaczenie historyczne, kulturowe i religijne, jest często używana w najróżniejszych znanych określeniach: szczęśliwa siódemka, siedem wzgórz Rzymu, siedem dni w tygodniu, siedem cudów świata, siedem krasnoludków, siedem dni stworzenia, siedem czakr, siedem wieków ludzkich, siedem grzechów głównych i siedem cnót – to tylko kilka z ogromnej liczby przykładów.

Jednym z wielu znaczeń, popularnych zwłaszcza w religii, jest używanie cyfry siedem jako określenia sumy wszystkiego. Tak jak biblijne siedem dni stworzenia oznacza cały czas potrzebny dla powstania świata, tak siedem mórz określa wszystkie morza znane człowiekowi.

 

thesevenseas-yacht-delivery-transport-doprowadzanie-jachtw-logo

d45fe301882149348b4c16f477d214c1

„Pierwsze odnotowane użycie zwrotu Siedem Mórz pochodzi z 2300 roku p.n.e. ”

.

Określenie to jest używane już od ponad 4 tysięcy lat.

.

Każdy zakątek świata w swej historii miał swoje własne ,,siedem mórz’’

oldmap

world-map-1600

Pobierz ten artykuł (.PDF)